دانلود نرم‌افزار پریماورا

آشنایی با نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6)

در پایین صفحه لینک های دانلود نرم‌افزار پریماورا قرار داده شده است. نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) یک برنامه نرم‌افزار حرفه‌ای و عالی برای پورتفولیو و پروژه است. افرادی نظیر کارشناسان پروژه، زمانبندها، مهندسان، برنامه ریزان و دیگرکسانی که به برنامه‌ریزی، مدیریت و گزارش پروژه مشغول هستند، از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. پریماورا با دیگر نرم‌افزارهای سازمانی مانند اوراکل و سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی ادغام شده است.

نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) برای تمام پروژه‌های صنایع مختلف مناسب است و دامنه آن دائماً در حال تغییر و رشد است. برنامه ریزان، کارفرمایان و تمام کسانی که به دنبال آسان کردن کارهای خود در تکمیل پروژه هستند، با استفاده از این ابزار بینش جدیدی می‌یابند و بهتر می‌توانند پروژه را کنترل و نظارت کنند.

نرم‌افزار پریماورا، کاربردها و امکانات

نرم‌افزارهای بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانید برای مدیریت پروژه از آن‌ها استفاده کنید، اما تنها تعداد کمی مانند نرم‌افزارپریماورا (Primavera P6) اوراکل هستند که در صدر بهترین‌ها قرار دارند.

پریماورا محصولی از شرکت چندملیتی فناوری کامپیوتر اوراکل می‌باشد. برند این محصول در صنعت فناوری بسیار مشهور است.

بیایید کمی دقیق‌تر نرم‌افزارپریماورا (Primavera P6) را بررسی کنیم تا ببینیم چه‌کارهایی می‌تواند انجام دهد و آیا برای پیش‌نیازهای مدیریت پروژه شما انتخاب خوبی است یا نه.

نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) چیست؟

نرم‌افزارپریماورا (Primavera P6) از شرکت اوراکل یک ابزار مدیریت پروژه، طرح و پورتفولیو است که برای برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای پروژه‌ها به کار می‌رود. این نرم‌افزار برای کنترل پروژه‌های کوچک و بزرگ صنایع گوناگون ازجمله ساخت‌وساز، تولیدات، انرژی و فناوری اطلاعات طراحی شده است. بیش از 30 سال است که این نرم‌افزار برای پروژه‌های سرتاسر جهان مورداستفاده قرارگرفته است.

در سال 1985، اولین نسخه نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) تحت عنوان سیستم پریماورا در بازار عرضه شد. 15 سال بعد، این نرم‌افزار به‌سرعت محبوبیت زیادی کسب کرد.

شرکت اوراکل در سال 2008 سیستم پریماورا را خریداری کرد. همین شرکت نسخه امروزی را ایجاد کرده است. این ابزار مدرن کارایی برنامه‌ریزی را افزایش می‌دهد و درنتیجه آن، ریسک خارج شدن کارها از برنامه کاهش می‌یابد. یکی از ادعاهای نرم‌افزار این است با کمک این نرم‌افزار، شفافیت کار شما بالا می‌رود تا بتوانید محدودیت‌های ممکن را شناسایی کنید و قبل از آنکه خلالی در کار ایجاد کنند، آن‌ها را برطرف کنید. این نرم‌افزار برای همه جور پروژه‌ای مناسب است.

چه کسانی از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند؟

مدیران پروژه و کارشناسان دیگری که در برنامه‌ریزی، مدیریت و گزارش دهی پروژه نقش اساسی دارند، می‌توانند از امکانات این نرم‌افزار بهره‌مند شوند. به کسانی که تازه کار با نرم‌افزار را شروع می‌کنند، توصیه می‌شود که ابتدا یک دوره آموزشی پریماورا را بگذرانند. این ابزار برای کمک به مدیریت پروژه‌های پیچیده طراحی شده و ازاین‌رو، طرز استفاده آن‌هم می‌تواند گیج‌کننده باشد.

امکانات اصلی نرم‌افزار

بیایید نگاهی به امکانات و ویژگی‌های اصلی نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) بیندازیم. این امکانات به شرح زیر هستند:

 • زمانبندی: پریماورا مجموعه‌ای ابزار دارد که شمارا برای انجام فعالیت و ارائه گزارش‌های به‌موقع آگاه می‌کند تا بتوانید به تمام وظایف خود در پروژه برسید. درنتیجه، پروژه طبق برنامه زمانبندی و بودجه تعیین‌شده پیش می‌رود.
 • مدیریت ریسک و فرصت: مدیر پروژه‌ها می‌توانند به‌راحتی زمان وقوع ریسک و شدت این ریسک‌ها بر روی برنامه مبنا و زمانبندی پروژه را شناسایی کنند. ریسک‌های اولیه و ریسک‌های در حال وقوع توسط مدیر پروژه‌ها مدیریت می‌شوند و همچنین فرصت‌ها به‌وسیله جدول زمانبندی، تجزیه‌وتحلیل می‌شوند.
 • مدیریت منابع: مدیر پروژه‌ها با استفاده از نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) قادرند کاربردهای منابع را با دقت نظارت کنند و تغییرات دسترسی به منابع را پیش‌بینی کنند. مدیر پروژه‌ها منابعی را که ممکن است تغییر کنند را شناسایی می‌کنند تا بتوانند پروژه را پیش ببرند.
 • تجزیه‌وتحلیل و تخصیص منابع: پیگیری و تخصیص مجدد منابع در صورت نیاز
 • جدول زمانی: یک جدول مرسوم گانت وجود دارد که فعالیت‌ها را بر روی نمودار نشان می‌دهد.
 • گزارش و تحلیل: ارائه گزارش وضعیت برای ذینفعان
 • تقویم و فعالیت‌ها: می‌توانید فعالیت‌های پروژه را بر روی یک تقویم مشاهده کنید.
 • مدیریت پورتفولیو و طرح: این نرم‌افزار می‌تواند چندین پروژه یک پورتفولیو را به‌طور هم‌زمان مدیریت کند.
 • هشدارهای زمانبندی: هم‌زمان با پیش بردن پروژه، می‌دانید که چه موقع باید چه کری را انجام دهید.

مزایا و معایب نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6)

در کنار قابلیت‌های بسیار خوب نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6)، یک سری معایب نیز در این نرم‌افزار وجود دارند. در این قسمت برای شما به مزایا و معایب نرم‌افزار پرداخته‌ایم.

مزایای نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6)

موارد زیر مزایای اصلی استفاده از نرم‌افزار پریماورا می‌باشند:

 • این سامانه ظرفیت بالایی در سازمان‌دهی فعالیت‌ها دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا کارهایشان را اولویت‌بندی، اجرا و نظارت کنند.
 • اعضای تیم می‌توانند با استفاده از این سیستم چندکاربره، به‌طور هم‌زمان بر روی یک پروژه سازمان کار کنند.
 • کاربران این سیستم می‌توانند یک پروژه و یا حتی پورتفولیوها را به‌راحتی مدیریت کنند.
 • کمک به کاهش ریسک‌ها: اگر برنامه شما بی‌ثبات باشد و مشکلات و خطاهای پی‌درپی داشته باشد، هزینه‌های پروژه افزایش می‌یابند. سپس مجبور می‌شوید برای جبران این هزینه‌های مازاد، بخش‌های مهم‌تر پروژه را حذف کنید. پریماورا در طول مدیریت، تکمیل و برنامه‌ریزی برای پروژه، به شناسایی و مقابله با ریسک‌ها کمک می‌کند.
 • کاربرپسند: علیرغم اینکه نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) تحلیل‌ها و پردازش‌های پیچیده و زیادی را انجام می‌دهد، ولی مدیریت و رجوع به زمانبندی پروژه بسیار راحت است. به‌محض آنکه اطلاعات را وارد کنید، نرم‌افزار به‌راحتی مشکلات محتمل را شناسایی می‌کند.
 • منابع گسترده: نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) با دقت بر روی منابع در دسترس پروژه نظارت می‌کند و این منابع را تنظیم می‌کند تا نیازهای پروژه برطرف شوند. همچنین این نرم‌افزار با تحلیل گرایش‌ها و هزینه‌های این منابع، به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.
 • پیش‌بینی فعالیت‌های پروژه: با کمک نرم‌افزار پریماورا، منابع، فعالیت‌ها و دیگر پیش‌نیازهای پروژه پیش‌بینی می‌شوند؛ زیرا شاید پروژه در حین تکمیل، یک سری فعالیت‌ها، منابع و عملیات را لازم داشته باشد تا بتواند نیازهای ذینفعان را برآورده سازد.
 • ابزارهای پیگیری: پریماورا تضمین می‌کند که تمام پروژه‌ها با حفظ پایبندی به معیارها تکمیل می‌شوند و ابزار پیگیری پروژه، گزارش‌های کاربر را سریعاً ثبت می‌کنند.
 • بهبود ارتباطات: پریماورا به تقویت ارتباطات بین مدیرعاملان، مدیر پروژه‌ها، برنامه ریزان و ذینفعان کمک می‌کند. به‌منظور آنکه همه کاربران بتوانند پیام‌ها را مشاهده کنند، یادداشت‌ها در جدول زمانبندی نرم‌افزار ثبت می‌گردند.
 • بهبود همکاری‌ها: وقتی پروژه‌ها به طول می‌انجامند، ارتباطات بهتر به همکاری‌های بهتر منجر می‌شوند، زیرا اعضا از پیش توانسته‌اند در طول پروژه روابطشان را باهم قوی کنند.
 • وظایف کارکنان حین زمانبندی پروژه تعیین می‌شود: پریماورا امکان دسترسی به جدول زمانبندی پروژه را به کاربر می‌دهد و بدین ترتیب، برنامه‌ریزی و زمانبندی را آسان‌تر می‌کند. همچنین کارکنان می‌توانند در هرجایی هستند، جدول زمانبندی خودشان را در نرم‌افزار ایجاد کنند.
 • تجزیه پروژه‌های پیچیده: پریماورا به مدیر پروژه‌ها کمک می‌کند تا پروژه‌های بزرگ خود را به پروژه‌ها، فعالیت‌ها و عملیات ساده و کوچک‌تر بشکنند؛ زیرا مدیریت پروژه‌های عظیم می‌تواند سرسام‌آور باشد.

معایب استفاده از نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6)

 • رابط کاربری نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) اوراکل طراحی پیچیده‌ای دارد.
 • یادگرفتن استفاده از این نرم‌افزار مشکل است و برعکس دیگر ابزارهای مدیریت پروژه، حدود 30 ساعت زمان می‌برد تا با کمک مدرسان متخصص، با امکانات این برنامه آشنایی کافی پیدا کنید.
 • استفاده از نرم‌افزارپریماورا (Primavera P6) برای پروژه‌های کوچک‌تر و ساده‌تر دشوار است و انگار سازندگان این برنامه فقط به پروژه‌های عظیم علاقه نشان داده‌اند.

چرا نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) انتخاب مناسبی است؟

پریماورا به برنامه‌ریزی، کنترل و مدیریت داخلی آسان و مؤثر مخارج، منابع و فعالیت‌های پروژه کمک می‌کند. به همین خاطر است که مردم سرتاسر جهان از این نرم‌افزار فوق‌العاده مدیریت پروژه استفاده می‌کنند.

این آموزش، درهای بیشتری از فرصت‌های شغلی بهتر را به رویتان می‌گشاید. اگر برای دوره آموزشی پریماورا اقدام کنید و حسابی تمرین کنید، صرف‌نظر از حوزه یا موضوع پروژه، به هدف والای خود می‌رسید. اگر یک کارشناس حرفه‌ای هستید، این دوره آموزشی به شما کمک می‌کند تا در شرکت خود ترفیع بگیرید و حقوق بیشتری دریافت کنید.

جمع‌بندی

 • قدرتمندترین، مهم‌ترین و مفیدترین ابزار مدیریت پروژه که امروزه در بازار در دسترس است، نرم‌افزار پریماورا (Primavera P6) اوراکل می‌باشد.
 • با کمک ابزار و امکانات پریماورا، کارکنان و اعضای تیم مدیریت پروژه می‌توانند از پیش‌نیازها و فعالیت‌های پروژه شما مطلع شوند.
 • پریماورا با شناسایی زودهنگام علامت‌های هشدار، به مدیر پروژه‌ها کمک می‌کند تا ریسک‌های در طی پروژه را بیابند و آن‌ها را به حداقل برسانند.
 • به‌منظور آنکه بیشترین بهره‌وری از سرمایه‌گذاری خود داشته باشید، می‌توانید دوره آموزشی پریماورا را شروع کنید.

دانلود نرم‌افزار پریماورا

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 16.1 (32 بیتی و 64 بیتی) را دانلود کنید.

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 17.7 (32 بیتی و 64 بیتی) را دانلود کنید.

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 19.12 (64 بیتی) را دانلود نمایید.

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 20.12 (64 بیتی) را دانلود نمایید.

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 21.12 (64 بیتی) را دانلود نمایید. 

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 22.12 (64 بیتی) را دانلود نمایید. 

از لینک زیر میتوانید نرم‌افزار پریماورا نسخه 23.12 (64 بیتی) را دانلود نمایید. 

دانلود نرم‌افزار پریماورا نسخه 23.12 (64 بیتی)

 

آموزش نصب نرم‌افزار

در ویدیوی زیر نحوه نصب نرم‌افزار پریماورا آموزش داده شده است.

فوریه 28, 2024

2 پاسخ به "دانلود نرم‌افزار پریماورا"

 1. باسلام محضر استاد بزرگوار جناب آقای مهندس فلاح
  توضیحات شیوا و مبسوطتان بسیار راهگشا و مفید بود. متشکرم

 2. با سلام و خسته نباشید
  میتنم ازتون بابت به روز رسانی دیتا بیس از نسخه 5 به 6 کمک بگیرم

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مهندس محمد فلاح
دارای مدرک مدیریت پروژه حرفه ای PMP از PMI آمریکا

بیش از 14 سال سابقه حرفه ای در پروژه های عمرانی و صنعتی

تلفن تماس: 09398593789
ایمیل: fallah@projectyar.com

X